Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołańczy

Miasto i Gmina Gołańcz "Wielkopolską Gminą Przyjazną Rodzinie"!

Utworzono dnia 19.12.2018

Miasto i Gmina Gołańcz "Wielkopolską Gminą Przyjazną Rodzinie"!

Wyróżnienia trafiły także do gminy Łęka Opatowska oraz gmina Opatówek. Wyróżnienia podczas uroczystej gali wręczyli laureatom wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz wicewojewoda Marlena Maląg.

To już trzecia edycja konkursu, którego celem jest promowanie samorządów najaktywniej angażujących się w działania prorodzinne. Tytuł "Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie" jest prestiżowym wyróżnieniem dla samorządów. Do udziału w konkursie zgłosiło się kilkadziesiąt gmin z terenu Wielkopolski. Rekomendacji 6 kandydatów do nagród dokonała działająca przy wojewodzie wielkopolskim Rada Rodziny. Spośród nich wojewoda Zbigniew Hoffmann dokonał wyboru trzech laureatów.

Uroczystość rozpoczęła się od występu zespołu wokalno-instrumentalnego Agnus Dei z Kalisza. Wydarzenie było także okazją do podsumowania konkursu plastycznego "Ja i moja rodzina" zorganizowanego przez wojewodę wielkopolskiego. Wybrane prace zilustrowały kalendarz na 2019 rok wydany przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Punktem kulminacyjnym gali było wyłonienie zwycięzców w tegorocznej edycji konkursu "Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie". Jednym z trzech równorzędnych laureatów została gmina Gołańcz, której mieszkańcy mogą korzystać między innymi z gminnego becikowego, dofinansowania rehabilitacji dzieci i młodzieży, wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego a z myślą o najmłodszych oferowane są bezpłatne zajęcia dodatkowe w szkołach. W gminie funkcjonuje również Centrum Wspomagania Rodziny, starsi mieszkańcy mogą korzystać z Gołanieckiej Karty Seniora, Pudełka Życia. W ostatnim czasie gmina sfinansowała budowę kilku siłowni na świeżym powietrzu oraz placów zabaw dla dzieci.

Serdecznie gratulujemy pozostałym wyróżnionym.

 

Galeria z wręczenia nagród podczas gali Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie

Utworzono dnia 19.12.2018, 08:10