Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołańczy

Szkolenie Zespołu Interdyscyplinarnego w temacie Cyberprzemoc

Utworzono dnia 05.11.2018

W dniu 25 października 2018 roku członkowie gołanieckiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym w Centrum Wspierania Rodziny w Gołańczy, na temat: Problem rodziny dotknie tej cyberprzemocą – działania w ramach prac Zespołu Interdyscyplinarnego oraz analiza wybranych zagadnień w bieżącej działalności Zespołu i Grup Roboczych.

Cyberprzemoc to przemoc stosowana za pomocą mediów elektronicznych, przede wszystkim Internetu i telefonii komórkowej. Zjawisko to zazwyczaj dotyczy dzieci i młodzieży, a statystyki podają, że połowa młodych internautów padła ofiarą cyberprzemocy.

Zjawisko to staje się coraz bardziej powszechne i niebezpieczne – dzieje się tak za sprawą anonimowości, którą daje Internet czy telefon komórkowy (smartfon). Informacje i wiadomości rozprzestrzeniają się w Internecie w sposób błyskawiczny i zazwyczaj bardzo trudno jest je usunąć. Kolejną uciążliwością jest „stała” możliwość ataku, niezależnie od miejsca i pory nocy i dnia. Takie zachowania mają bardzo niski poziom kontroli społecznej. Sytuacja doznawania krzywdy przez dziecko jest trudna do zaobserwowania przez rodziców, nauczycieli, opiekunów, szczególnie, jeśli nie posiadają odpowiedniej wiedzy.

Jeśli zauważyłeś problem u swojego dziecka z cyberprzemocą i innymi niepożądanymi zjawiskami w Internecie zadzwoń pod bezpłatne numery telefonów:

800 100 100 – pomoc i wsparcie dla rodziców, których dzieci doświadczają zagrożeń online oraz profesjonalistów

116 111 – pomoc w wsparcie dla dzieci i młodzieży.

Pomoc możesz również uzyskać na www.116111.pl