Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołańczy

Opaska bezpieczeństwa w Mieście i Gminie Gołańcz

Utworzono dnia 22.06.2022

W dniu 22 czerwca 2022 roku miało miejsce uroczyste przekazanie gołanieckim seniorom Opasek bezpieczeństwa, w ramach realizacji przez Miasto i Gminę Gołańcz programu osłonowego dla seniorów pn. Opaska bezpieczeństwa w Mieście i Gminie Gołańcz na 2022 rok.

W spotkaniu, oprócz zaproszonych seniorów, udział wzięli Mieczysław Durski – burmistrz Miasta i Gminy Gołańcz, Karol Brzeziński – przewodniczący Rady Miasta i Gminy Gołańcz oraz Michał Gorlaszka – kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gołańczy.

W ramach programu opieki na odległość, który jest pośrednio realizowany przez MGOPS w Gołańczy,  10 samotnie zamieszkujących seniorów z miasta i gminy otrzyma bezpłatnie opaskę bezpieczeństwa monitorująca całodobowo funkcje życiowe wraz z usługą darmowej opieki na odległość, gdzie całodobowo dyżurujący operatorzy natychmiastowo zareagują na powstałe zagrożenie dla zdrowia lub życia seniora zaopatrzonego w opaskę, kontaktując się z seniorem i w sytuacji tego wymagającej - wysyłając odpowiednie służby ratownicze.  

Środki na realizację programu w 2022 roku zostały pozyskane z ministerialnego programu „Korpus Wsparcia Seniorów na 2022 rok.

Szczegóły dotyczące programu dostępne są w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gołańczy.

Przekazanie pierwszych opasek bezpieczeństwa

Utworzono dnia 22.06.2022, 13:04