Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołańczy

Od dziś wnioski online na Dobry start

Utworzono dnia 01.07.2020

Informujemy, iż od dziś można składać on-line wnioski o przyznanie świadczenia Dobry Start.

Wnioski online już teraz!
Wnioski o świadczenie dobry start od 1 lipca rodzice mogą składać drogą elektroniczną przez ministerialny portal 
www.empatia.mrpips.gov.pl, bankowość elektroniczną lub portal usług elektronicznych ZUS. Świadczenie dobry start nie podlega unijnej koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. Oznacza to, że gmina ustala prawo do świadczenia dobry start samodzielnie i nie przekazuje wniosku do wojewody, nawet jeśli jeden z rodziców dziecka przebywa poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej - w państwie Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub w Szwajcarii.

Papierowe wnioski od 1 sierpnia.
Przyjmowanie wniosków papierowych rozpocznie się 1 sierpnia. Miejscem składania i realizacji wniosków jest Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołańczy. W przypadku rodzin zastępczych wnioski będą składane do powiatowych centrów pomocy rodzinie.

WAŻNE: Papierowe wnioski będzie można pobrać w Punkcie Informacyjnym MGOPS w Gołańczy po 20 lipca b.r.

Im wcześniej rodzina złoży wniosek, tym szybciej trafi do niej świadczenie dobry start. Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.

Uwaga! Jeśli chcesz otrzymać wsparcie, wniosek należy złożyć najpóźniej do 30 listopada. W przeciwnym razie prawo do świadczenia dobry start przepadnie.

Szczegóły dotyczące Programu znajdziesz tutaj: https://www.gov.pl/web/rodzina/dobry-start