Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołańczy

Opaska bezpieczeństwa w 2023 roku

Utworzono dnia 23.06.2023

W dniu 22 czerwca 2023 roku Burmistrz Miasta i Gminy podpisał umowę na dofinansowanie i kontynuację programu Opaska bezpieczeństwa w Mieście i Gminie Gołańcz. Program jest kontynuowany kolejny rok, a w jego ramach gołanieccy seniorzy, którzy wymagają tego rodzaju wsparcia, nieodpłatnie korzystają z opasek bezpieczeństwa stale monitorujących stan ich zdrowia.

W ramach programu opieki na odległość, który jest pośrednio realizowany przez MGOPS w Gołańczy,  15 samotnie zamieszkujących seniorów z miasta i gminy otrzyma bezpłatnie opaskę bezpieczeństwa monitorująca całodobowo funkcje życiowe wraz z usługą darmowej opieki na odległość, gdzie całodobowo dyżurujący operatorzy natychmiastowo zareagują na powstałe zagrożenie dla zdrowia lub życia seniora zaopatrzonego w opaskę, kontaktując się z seniorem i w sytuacji tego wymagającej - wysyłając odpowiednie służby ratownicze.  

Środki na realizację programu w 2023 roku zostały pozyskane z ministerialnego programu „Korpus Wsparcia Seniorów na 2023 rok.

Szczegóły dotyczące programu dostępne są w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gołańczy.